OKOLÍ HOTELU

VYUŽIJTE NAPLNO POTENCIÁLU HOTELU V SAMÉM SRDCI MĚSTA A VYDEJTE SE POZNAT KRÁSY PRAHY

Pokud hledáte opravdu strategické místo pro svůj pobyt, odkud lze co nejlépe a nejjednodušeji poznat Prahu a její okolí, pak jste na tom správném místě.

Hotel Alfons se nachází 5 minut chůze od Václavského náměstí a přitom je situován 100 metrů od klíčového dopravního centra – I.P.Pavlova. Samotný vstup do stanice metra je 20 metrů od hotelu, tramvajové zastávky pak necelých 100 metrů. V okruhu 500 metrů od hotelu, tedy do 3 minut chůze, naleznete veškeré důležité služby, široký výběr restaurací, lékáren, kaváren i obchodů. Potěší Vás určitě i noční supermarket, informační centrum nebo wellness.

Strategické umístění hotelu je klíčové pro příjemný pobyt. Posuďte sami, co vše je v bezprostředním okolí hotelu k dispozici.

Time used: ms
S NÁMI SE V PRAZE NEZTRATÍTE

Co je dobré vědět před příjezdem

Pro vstup na území České republiky je požadován cestovní pas s minimální platností 6 měsíců. Pro většinu evropských zemí a USA platí bezvízový styk. V případě nutnosti poskytují víza zastupitelské úřady České republiky v dané zemi, a to turistické na dobu 30 dní nebo tranzitní na 48 hodin. Úředním jazykem v České republice je čeština, srozumitelná je i slovenština. Většina obyvatel má základy, případně i vyšší znalosti angličtiny nebo němčiny. V hotelích, restauracích, cestovních kancelářích, památkových objektech i v řadě obchodů a služeb se lze bez problémů domluvit anglicky nebo německy, event. i francouzsky nebo rusky.

NEVÍTE-LI KAM SE VYDAT, NECHTE SE INSPIROVAT

Objevte s námi krásy Prahy

Praha je zaslouženě považována za jedno z nejkrásnějších evropských měst, které se každému návštěvníkovi svou tisíciletou historií nezapomenutelně vryje do paměti. Historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO a pražské historické památky jsou skutečným skvostem, lákajícím miliony turistů ročně. Budete zde obdivovat výstavní architekturu, atmosféru romantických pražských zákoutí, ale i nezanedbatelnou kulturní a kulinářskou atraktivitu.

V průběhu Vaší návštěvy byste rozhodně neměli opomenout navštívit Karlův most, který Vás nejvíce okouzlí při večerní procházce Prahou. Dále pak Pražský hrad, který je dle Guinessovy knihy rekordů největším souvislým hradním komplexem na světě. Při jeho návštěvě můžete pokračovat i prohlídkou nespočetných paláců, kostelů a měšťanských domů, které jsou v bezprostřední blízkosti. Díky zachovalému stavu památek a autentičnosti prostředí můžete strávit celý den s pocitem, že jste se přenesli do dob středověku.

Praha se honosí stavbami již z doby románské a gotické. Největší množství památek však pochází z období baroka a proslulé jsou budovy a paláce i ve stylu secese, jehož průkopníkem byl světoznámý český malíř Alfons Mucha. Jedním ze secesních klenotů, který při procházce Prahou zcela jistě neminete je Obecní dům na Náměstí republiky.

A pokud Vás láka pouze romantická procházka podél vody, pak i takových zážitků se v Praze lze nabažit do sytosti. Centrem Prahy protéká řeka Vltava, která je lemovaná pražskými náplavkami – ty k romantických procházkám, či posezení u sklenky vína s výhledem na vodu nebo Pražský hrad, přímo vybízejí. Nacházejí se zde i mnohé ostrovy, na kterých jsou krásné parky a zahrady s neopakovatelnou atmosférou.

Zbytek večera pak můžete strávit třeba v divadle. V Praze je jich nepočítaně a vybírat můžete z celého spektra žánrů, od veselých kabaretů až po honosné opery. Stejně tak široká je nabídka koncertů, výstav a muzeí.

Pakliže už byste měli umění dost, je tu proslulá zoologická zahrada v Troji. Mezi zoologickými zahradami patří mezi světové jedničky. Hned vedle ní najdete botanickou zahradu s moderním rozsáhlým skleníkem Fata Morgana.

Níže jsme pro Vás připravili několik tematicky laděných tipů, jak lze v Praze strávit pár pěkných dnů a přitom vidět vše důležité.

Pod 1 minutu chůze

Česká restaurace Legenda

15 metrů / méně než 1 minuta chůze

Stanice metra C

20 metrů / méně než 1 minuta chůze

Kavárna Coffee Factory

20 metrů / méně než 1 minuta chůze

Informační centrum

20 metrů / méně než 1 minuta chůze

Večerka Žabka

30 metrů / méně než 1 minuta chůze

Italská restaurace Coloseum

50 metrů / 1 minuta chůze

Zastávka Hop-On-Hop-Off

50 metrů / 1 minuta chůze

Wellness pivní lázně Bernard

80 metrů / 1 minuta chůze

Kadeřnictví Beauty Shape

80 metrů / 1 minuta chůze

Stanice tramvají a autobusů

100 metrů / 1 minuta chůze

Lékárna

100 metrů / 1 minuta chůze

Pod 5 minut chůze

Francouzská kavárna IF Café

140 metrů / 2 minuty chůze

Starbucks

150 metrů / 2 minuty chůze

Caffee Paul

150 metrů / 2 minuty chůze

McDonald's

160 metrů / 2 minuty chůze

KFC

160 metrů / 2 minuty chůze

Tesco Express

180 metrů / 2 minuty chůze

Costa Coffee

180 metrů / 2 minuty chůze

Hospoda & pivnice Kozlovna

200 metrů / 2 - 3 minuty chůze

Cocktail & music bar Alibi

400 metrů / 4 minuty chůze

Pod 15 minut chůze

Oprava telefonů a počítačů

400 metrů / 6 minut chůze

Náměstí Míru

500 metrů / 7 minut chůze

Lékárna

500 metrů / 7 minut chůze

Sportovní Hala Folimanka

600 metrů / 7 minut chůze

Dětská klinika a emergency

650 metrů / 8 minut chůze

Národní Muzeum

700 metrů / 9 minut chůze

Muzeum Policie ČR

700 metrů / 9 minut chůze

Václavské náměstí

800 metrů / 10 minut chůze

Prádelna 24 hod

850 metrů / 12 minut chůze

Státní Opera

850 metrů / 11 minut chůze

Music Club Duplex

1100 metrů / 13 minut chůze

Hlavní nádraží Praha

1300 metrů / 15 minut chůze

Riegrovy sady

1300 metrů / 15 minut chůze

Poznejte s námi jedno z nejkrásnějších měst světa

Nechte si doporučit historická místa, památky, kulturní a zábavní akce, výstavy, divadla, kvalitní restaurace a kavárny či rozlehlá shopping centra. Máme pro Vás seznam toho nejlepšího, co Vás zajímá.